По 12 години се пронајдени посмртни останки во болница во Зеница

 

На Одделението за патологија во Зеница пронајдени се две вреќи со остатоци од човечки коски изајвил потпаролот на судот Сањин Куленовиќ.

Тој навел дека посмртните остатоци ќе се пратат на ДНК анализа.

Куленовиќ истакна дека после тоа ќе бидат познати повеќе детали и  обвинителството ќе ги превземе работи во свои раце.

Тој не можеше да откире кога се пронајдени кесите со ксоки, но откри дека  останките  ќе ги погребаат во Градските гробишта.

Федералната ТВ пренесува дека коските биле во болницата најмалку 12 години.

 

 

 

04.12.2013 - 16:11

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега