Изгласани измените на Законот за извршување на санкциите

 

 

Собранието во рамки на 77. седница изгласа изгласа три од законите на дневен ред, по што пратеникот Беким Фазлиу од ДПА побара пауза од еден час.

Пратениците ги гласаа за измените и дополнувањата на Законот за извршување на санкциите, по скратена постапка, и на Царинскиот законик во прво читање, како и за измените на Законот за вршење на услуги без трансфер на пари, во прво читање.

 

04.12.2013 - 16:07

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега