Харадинај: Не знам зошто сум муслиман! (ВИДЕО)

На Интернет се појави видео во кое Рамуш Харадинај дава интервју на англиски јазик во кое говори дека не знае зошто е муслиман.

- Со генерации членовите на моето семејство биле католици. Јас не знам зошто сум муслиман. Никогаш не сум бил во џамија, ниту да се молам ниту за нешто друго- вели Харадинај.

Погледнете...

25.11.2013 - 15:56

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега