Македонци фатени со 35 килограми дрога во Грција

Грчките медиуми пишуваат дека двајца млади македонски државјани шверцувале дрога во Грција.

Според информациите, се работи за 22 и 33-годишно момче кои утринава во близина на грчкиот пограничен град Килкис се обиделе да шверцуваат 35 килограми марихуана која што ја сокриле во своите патни торби.

На Македонците веднаш им бил одреден притвор.

25.11.2013 - 14:46

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега