ВИДЕО: Ангелот на Викторија Сикрет се дружи со децата од Хаити

Познатиот модел на Викторија Сикрет се приклучи на добротворната организација „Свети Лука” од Дамфриз, Вирџинија обротворната организација „Свети Лука” од Дамфриз, Вирџинија. Оваа организација на сирачињата и напуштените деца им обезбедува основни услови за живот, здравствена заштита и образовни можности.

„На прекрасните деца во Хаити се уште им е потребна вашата помош. Помогнете ми да формираме специјални тимови за да се соберат средства или донирајте директно во Фондацијата „Свети Лука”, изјавила Адријана Лима.

Лима вели дека е воодушевена од проектите на Фондацијата, во областа на здравството и образованието и дека нејзина најголема желба е се приклучат што поголем број во нејзината организација.

 Хуманитарната акција трае до 3 декември. Оние кои ќе се истакнат со својата хуманост ќе добијат награда-ручек со Андриана Лима во Њујорк.

25.11.2013 - 13:27

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега