Прегазениот пешак од Охрид им подлегна на повредите

Пешакот од Охрид кој утрово го удри Пежо додека преминувал улица, според најновите податоци, за жал им подлегнал на повредите во болницата.

Како што пренесе Охридњуз, пешакот беше прегазен утрово околу 10 часот кога на него налета автомобил марка Пежо, а за жал поради сериозноста на повредите, го загубил животот во болницата „Св. Еразмо“.

 

 

25.11.2013 - 12:09

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега