ВИДЕО: Секоја чест за храброста - турист се прегрнува со ајкула

Турист кој бил на одмор на Бора Бора објавил на Интерент фотографија на која плива со ајкули и се прегрнува со една од нив.

„Ајкулите беа нежни и ме прифатија. Воопшто не им пречев. Беше тоа неверојатно искуство“, изјавил Грент Мардок  за австралискиот канал „9 News“.

25.11.2013 - 12:01

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега