Со своето Пежо прегазил пешак - сообраќајна несреќа во Охрид

Сообраќајна несреќа се случила утрово околу 10 часот на улицата „Железничка“ во Охрид. Според податоците на Охридпрес, повреден е пешак кој ја поминувал улицата кога на него налетал автомобил марка Пежо.

Повредениот пешак се здобил со тешки телесни повредени и е пренесен во Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Свети Еразмо“.

25.11.2013 - 11:51

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега