ВИДЕО: Паѓаа ситни камења од небото

Во италијанското градче Џардини Наксос, кој се наоѓа североисточно од активниот вулкан Етна во Сицилија падна црн дожд од ситни камења.

Вулканските камења и прашина направиле црн слој низ градот, а вулканската активност засега не е опасност за локалното население.

 Вулканот продолжува да исфрла чад, прашина и камења, а во саботата имал и неколку помали ерупции.

25.11.2013 - 11:26

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега