ВИДЕО: Иако нема нога тој е еден од најбараните модели

24- годишниот Алекс Мински ја изгубил ногата додека бил на масија во Авганистан.

Тој се движел во камион, кој нагазил на мина. Во експлозијата ја изгубил ногата, а во кома поминал цели 47 дена.

По тешката несреќа Алекс бил во многу тешка депресија дури имал и проблеми со алкохолот, но по извесно време се соочил со траумоата и започнал да го живее животот. 

Тоа што нема нога не било никаков проблем тој денес да стане еден од набараните модели. 

Погледнете...

25.11.2013 - 10:43

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега