Саниран дефектот на водоводната цевка поради која Охрид се "давеше' во вода

Во текот на вчерашниот ден, екипите на МЈП Проаква Водовод Охрид работеле до доцните вечерни часови на санирање на дефектот кој настана со пукањето на водоводната цевка, при што голем број куќи и автомобили се "давеа" во вода.

Како што пренесува Охридњуз, жителите на потегот од улицата „АСНОМ“  до „Македонски просветители“ , по речиси целодневен прекин во водоснабдувањето, добија вода за пиење, а пукањето на цевката се случи во 9 часот и 30 минути.

25.11.2013 - 10:08
Фото: 
охридњуз

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега