Нова спортска сала "никна" во Горно Лисиче

Уште една нова спортска сала "никна" во Скопје. Денеска во основното училиште „Гоце Делчев“ во населбата Горно Лисиче ќе биде отворена новата спортска сала, дел од проектот на Владата за изградба и опремување на 145 училишни спортски сали во Македонија.  

Министерот за образование и наука Спиро Ристовски и градоначалникот на Општина Аеродром Ивица Коневски ќе бидат дел од настанот.

22.11.2013 - 09:43
Фото: 
прилеп.гов

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега