Сахара Групацијата не ги продава хотелите во Лондон и Њујорк

Сахара Групацијата денеска реагираше на информациите кои се појавија во медиумите дека ги продава хотелите во Њујорк и Лондон.

- Групацијата само доби понуда од милијарда фунти за Гросвенор Хаус Хотел во Лондон, што не значи дека е на продажба. Ако некој добие понуда не се подразбира дека недвижноста ќе се продаде. Сосема спротивно, Сахара Групација планира дополнително купување на недвижности и пошироко, се вели во соопштението на Сахара Груапција.

20.11.2013 - 13:07
Фото: 
Новатв.мк

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега