Најголемите фаворити Металург - Вардар во полуфиналето од купот

Екипите на Вардар Про и на Металург ќе играат во полуфиналната фаза.

Вака одлучи денешната жрепка која се одржа во просториите на Ракометната федерација на Македонија.

Во второто полуфинале ќе играат Зомимак од Струмица  и Металург Јуниор.

Организатор на завршниот турнир кој ќе се одржи на 18 и 19 мај е Вардар Про.

„Црвено-црните“ на денешната лицитација понудија највисока сума од 9.500 евра за да ја добијат организацијата на ова натпреварување.

ФОТО:Екипа.мк