Заедничка акција на српската и македонската полиција - меѓу уапсените и полицајци и цариници

Македонската и српската полиција вчера заедно апселе лица вмешани во трговија со луѓе и шверц на цигари, јавува српската национална телевизија.

Во големата полициска акција се уапсени и голем број полицајци и цариници.

Акцијата синоќа се одвивала на двете страни од македонско-српската граница.  Уапсени се жители од кумановско Лојане, но и Прешево и Врање.

најчитано сега