ВИДЕО: Кој би рекол дека турбофолкот може да звучи вака?

Едно момче и девојка се решиле да ја обработат песната на фолкерката Сека АЛексиќ, Црно и Златно, со што ја претворија турбо-фолк песната во арија.

Еве како звучи тоа...

14.11.2013 - 10:07

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега