Вработете се како градинар за 2.800 евра плата

Германскиот претседател Јоахим Гаук итно бара „градинар“ за плата од неверојатни 2.800 евра. Градинарот се бара за одржување на паркот на дворецот Белви со површина од 76.750 метри квадратни.

Оние кои сакаат да работат како градинар на претседатело, мора да имаат повеќе од три години искуство и знаење за одржување дрвја и зеленило.

Градинарот ќе мора да се грижи сам за 76.750 метри квадратни парк.

 

14.11.2013 - 10:03

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега