ФОТО: "Жива сум зошто пушам 15 цигари дневно" - ова жена наполни 100 години

Британката Дороти го прослави својот 100 роденден иако како што вели пуши по 15 цигари дневно и пие виски. Секретарката во пензија ја запалила првата цигара на 16 години, па од тогаш пуши по 15 цигари на ден.

Верувале или не, докторите сметаат дека токму цигарите и вискито се тајната за долг живот на оваа старица. 

- Пијам само кога сум надвор, но мојот доктор вели дека не би била жива без тоа. Имав прекрасен живот, Бог се грижеше за мене, вели старицата.

Дороти додава и дека секогаш кога ќе поскапат цигарите вели дека ќе престане да пуши, но никако да и успее.

Инаку, нејзниот сопруг починал во 1993 година по 26 години брак, па од тогаш Дороти е сама.

14.11.2013 - 09:23

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега