Заев: Да оставиме СДСМ да ги донесе најдобрите одлуки за својата иднина

 

„Не сакам да коментира за пред јавност внатрешни работи на СДСМ“ Потпретседателот на најголемата опозициска партија и градоначлник на Струмица, Зоран Заев ниту ја потври ниту демантираше информацијата дека ја повлекол кандидатурата за Претседател на СДСМ.
„Оваа цела постапка е внатрешна работи на мојата партија и Ве молам да оставиме, СДСМ да ги донесе најдобрите одлуки за својата пидинина. Ве молам за разбирање“ рече Заев во изјава за Press24

Струмичкиот градоначлник важеше за најсериозен кандидат за наследник на Црвенковски. Тој имаше програма во која заедно со Радмила Шеќеринска требаше да ја предводат опозицијата

најчитано сега