Зоран Заев ја повлекол кандидатурата за претседател на СДСМ?

 

Актуелниот струмички градоначлник Зоран Заев, ја повлекува кандидатурата за претседател на СДСМ, јавува Охрид 1, повикувајќи се на извори во СДСМ. Поратолот не објвува повеќе детали околу оваа информација. Press24 се обиде да ја провери оваа информација, но до овој момент од СДСМ нема повратен одговор.

најчитано сега