Никаде не одете без чадор - ќе врне цел ден

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, a во западните делови облачно, со врнежи од дожд во попладневните и вечерните часови.

Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 14 до 19 степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно облачно, a во вечерните часови ќе има повремени врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 17 степени.

 

13.11.2013 - 09:06

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега