Стогодишната жена ја открива тајната на долгиот живот

Стогодишната Дороти ја открива тајната за долг живот. 

“Виски и 15 цигари дневно е тајната на моето добро здравје“, рекла Дороти, славејќи го својот 100-ти роденден.

Првата цигара ја запалила  кога имала 16 години и никогаш не престанала. Мислела дека ќе се откаже кога цените на цигарите поскапеле, но не било така.

 Оваа жена во последните 84 години испушила околу 460 000 цигари, што ја чинело околу 230 000 евра

12.11.2013 - 16:27

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега