Индиец со 12 прсти куца 100 зборови во минута

Индиецот Виџај Синг е роден со 12 прсти. Иако во неговата земја луѓето со вакви аномалии ги сметаат за среќници, сепак за Синг ова и не е баш некоја среќа.

Со два прста повеќе тој може да искуца  и до 10 зборовиво минута, но сепак има проблеми со пронаоѓање на работа.

Неговото искуство вели дека е подобро да се биде привлечна жена отколку маж со по некој “талент“ повеќе.

 Заради овие потешкотии тој се размислува да се пресели во Англија и се надева дека таму ќе си ја пронајде среќата.

12.11.2013 - 13:06

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега