УЈП ја промовира информатичко-форензичката лабораторија

 

Управата за јавни приходи денеска во Генералната дирекција на Управата за јавни приходи во Скопје, кај Комплексот банки, ќе промовира информатичко-форензичката лабораторија, како значајна алатка за поефикасна превенција, откривање и санкционрирање на даночните затајувања и измами.

Во неа даночните инспектори ќе спроведуваат посебни форензички процедури за испитување на информатичките системи и опрема кај даночните обврзници и за утврдување на финансиски малверзации.

 

12.11.2013 - 11:21
Фото: 
Новатв.мк

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега