Има седум години, а веќе е сопственик на ресторан

Запознајте го малиот гениј кој  има само седум години а веќе е сопственик на ресторан. Малиот Рајланд Голдман уште од три години размилсува за свој бизнис. Ресторанот работи одлично но неговите рподители не дозволуваат тој да го продолжи работнотпо време.

Неговите родители сметаат дека е прерано момчето на овие години да носи ваква голема одговорност, па му дозволиле да го отвара својот ресторан само за викенд.

И така секој викенд Рајланд пред својата куќа ги нуди неговите мафини, бисквити, колачиња и сокчиња кои сам ги направил, како и млеко и кафе за минувачите.

12.11.2013 - 11:00

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега