Јосип Броз Тито бил дел од оргија со балерини?!

Според романот на Стјепан Џурековиќ „Јас, Јосип Броз Тито“, поранешниот претседател на Југославија, е прикажан како незапирлив љубовник, кој не се откажувал додека не ја добие жената која ќе ја посака.

Посебно внимание привлече делот од романот каде се разкажува за групниот секс на Тито и  неговите соработници со словенски балерини. При враќање на прошетка од парк, Тито ги затекнал Ранковиќ и Џилас како се забавуваат со  14 балерини од Словенија, па и тој се впуштил во борба.

Како што пишуваат хрватските медиумиво романот „Јас, Јосип Броз Тито“, Џурековиќ раскажува за повеќе од дваесетина вакви случки.

12.11.2013 - 10:09

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега