ЕИБ ќе и додели 550 милиони евра на Грција

Европската инвестицона банка на Грција ќе и додели 550 милиони евра.

Договорот е потпишан во Атина од претседателот на ЕИБ Вернер Хојер и грчката држава, претставена од министрите за финансии, инфраструктура, развој и внатрешни работи.

Средствата ќе бидат наменети за финансирање на автопати и регионални инфраструктурни проекти, а исто така, и за финансирање на мали и средни бизниси

12.11.2013 - 10:09

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега