Фифи си ја отвори душата: Јас сум стрејт жена и сакам мажи

Македонскиот трансексуалец Филип Јаневски-Фифи за српскиот магазин „Ало“ си ја отвори душата.  Фифи открива дека се чуствува како „вистинска жена“.

-Јас сум стрејт жена, сакам мажи, одговорил  Фифи, кој последната јавна непријатна ситуација кога членот на жирито на „Икс Фактор“, Жељко Јоксимовиќ му рече:

-Мене ова не ми се допаѓа, но убаво пеееш.

Фифи изјави дека е навикнат на критики.

-Имав непријатни ситуации уште од мали нозе, но секогаш знаев како да се соочоам со тоа. На почетокот на мојата пејачка кариера никој не се занимаваше со моите песни.

Фифи кој и покрај критиките од Жељко успеа да се пласира во  вториот круг на Икс Фактор.

12.11.2013 - 09:35

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега