Антиќ не настапи против Шарлот

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ синоќа не играше на натпреварот на Атланта против Шарлот. Сепак, Атланка успеа да издвои победа со 103:94.

За Атланта во седмиот натпревар ова беше победа број 4 или за првпат сезонава имаат повеќе победи од порази.

Утревечер Атланка ќе игра против Њујорк.

12.11.2013 - 09:37

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега