Поради оваа фотка доби отказ на работа

Лајрен Кук, тренер на женскиот кошаркарски тим на една гиманзија во американската сојузна држава Ајдахо, доби отказ од училиштето откако на нејзиниот профил на Facebook објави фотка со својот сопруг кде тој ја држи за градите.
Таа смета дека на фотката нема ништо неморално и најавува жалба на одлуката.
Интересно е што и нејзиниот сопруг исто така работи во гимназијата и ги тренира фудбалерите, но тој не добил отказ, најверојатно бидејќи фотката не се нашла на неговиот туку на профилот на неговата сопруга.

12.11.2013 - 00:18

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега