Новак Ѓоковиќ го победи Надал во Лондон

Новак Ѓоковиќ го совлада светскито рекет број 1 Рафаел Надал во финалето на турнирот во Лондон. Со тоа. Ѓоковиќ стигна до најспосакуваната победа во оваа сезона. Србинот славеше со 6:3 и 6:4.
Ова е 39 меч меѓу големите ривали: Надал се уште е во предност со 22:17, а води и на АТП листата.

11.11.2013 - 23:22
Фото: 
BBC

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега