Фифи: Јас сум стрејт жена и сакам мажи

„Јас сум стрејт жена и сакам мажи“ - вака македонскиот претставник на X-Factor, транссексуалецот Филип Јаневски алијас Фифи за српски Ало ја коментира својата сексуална ориентација. 

По ситуацијата со Жељко Јоксимовиќ во шоуто, Фифи вели дека тоа се веќе видени ситуации.

Имав непријатни ситуации уште од мали нозе, но секогаш знаев како да се соочоам со тоа. На почетокот на мојата пејачка кариера никој не се занимаваше со моите песни. сите ме гледаа како трансџендер особа, а малку како пејачка, вели Фифи, кој и покрај критиките од Жељко помина во вториот круг.

11.11.2013 - 22:52

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега