„Позитивците“ на Бучковски утре ќе избираат лидер

Алијансата за Позитивна Македонија утре ќе го одржи своето основачко Собрание.

Како што информираат од партијата, на основачкото СОбрание ќе биде усвоена одлука за конституирање на Алијансата за Позитивна Македонија, ќе биде донесен Статутот, ќе бидат избрани органите, како и лидер на Алијансата за Позитивна Македонија. Од Алијансата за Позитивна Македонија најавуваат дека утре ќе бидат презентирани и основните принципи на политичко делување на Алијансата за Позитивна Македонија.

 

09.11.2013 - 11:49
Фото: 
Либертас

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега