ФОТО: Рибари уловиле риба од друга Планета!

 

Локални рибари од Малезија останале во шок откако уловиле риба каква што никогаш претходно не виделе во животот. Се работи за мистериозно морско суштество за кое не се знае каков вид, а не било видено никогаш претходно.

Ова необично суштество го уловил 43-годишниот Сапар Мансон кој вели дека рибата е долга 30 сантиметри.

Погледнете ја необичната риба...

 

08.11.2013 - 15:18

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега