ФОТО: Папата прекина говор за да утеши човек со тешка болест - фотографијата која го трогна светот

 

Уште откако дојде на престолот, Папата Франсис важи за исклучително хуман човек кој не прави разлика меѓу луѓето. Откако неодамна додека држеше говор му притрча мало детенце, па тој го седна во својот скут, сега Папата го прекина својот говор пред голем број верници за да бакне и гуште човек чие лице е изобличено од тумори и кој не е прифатен од општеството.

Оваа фоторафија уште една ја докажа хуманоста и добрината на Папата.

 

08.11.2013 - 14:45

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега