Прилеп: Влегол преку балкон и украл 250.000 денари

 

Уште една кражба во текот на вчерашниот ден. Околу 19 часот во Прилеп непознат сторител се прекачил преку балкон во куќата на 61-годишниот П.И. и одзел пари и златен накит во вкупна вредност од околу 250.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

08.11.2013 - 12:55

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега