Старец од Гостивар остана без злато вредно 30.000 евра

 

Во периодот од 01 до 05 месецов била ограбена куќа во гостиварско. Непознат сторител со употреба на погоден предмет влегол во домот на 72-годишниот Н.М. и украл златен накит во вредност од 30.000 евра. 

Полицијата работи на откривање на сторителот.

 

 

08.11.2013 - 12:42

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега