Влегол преку незаклучена врата ја турнал на земја и ја ограбил - кражба во Штип

 

Тешка крљажба во куќа во Штип. 59-годишната Т.С. пријавила во полиција дека во синоќа во два часот по полноќ, непознато лице влегло во нејзиниот дом преку незаклучена врата, извршил пребарување и одзел паричник со 700 денари и две штедни книшки на сопругот на оштетената. Сторителот бил забележан од штипјанката која веднаш побарала помош од соседите, по што крадецот ја турнал на подот и побегнал од местото на настанот.

Полицијата трага по сторителот.

08.11.2013 - 12:17
Фото: 
див.бг

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега