Го извадиле од БМВ и му земале 100.000 денари - претепан млад велешанец

 

На регионалниот пат Велес-Чачка, околу 18 часот, 28-годишниот М.А. од Ореше кој со своето „БМВ“ се упатил кон селото, на патот бил пресртнат од две возила од кои излегле пет насилници кои насилно го извадиле момчето од возилото и го претепале, па потоа му одзеле 100.000 денари.

Полицијата работи на откривање на сторителите.

08.11.2013 - 12:05

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега