Го претепале го врзале и го ограбиле - хорор за старец од Босилово

 

Уште една куќа мета на крадци. Околу 11 часот во Босилово, вчера засега две непознати лица влегле преку незаклучена врата во куќата на 83-годишниот Д.Ч. кој во моментот спиел и физички го нападнале, го врзале и му одзеле 4.000 денари и ловна пушка што ја поседувал со дозвола.

Полицијата работи на случајот.

08.11.2013 - 11:45
Фото: 
Сител

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега