ВИДЕО: Кученце кое знае дури 1.000 зборови

 

Запознајте го кучето кое може да препознае дури 1000 зборови. Уште како петмесечно кученце, Кејсер почнала да сфаќа дека објектите како што се нејзините играчки имаат одредени имиња. Веќе во првите три години, Кејсер знаела повеќе од 1.000 зборови кои ги означувале нејзините играчки. Погледнете го ова интелегентно кученце кое заслужува да вашето внимание..

08.11.2013 - 11:40

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега