Желба за живот: Жена која боледува од рак со танц замина на операција

 

 

Храбрата Дебора Кохан која танцува пред оперцијата го освои светот. Таа нејзиниот страв се обиде да го победи танцувајќи на песната Get Me Bodied“ од Бијонсе заедно со целиот медицински тим од болницата во Сан Франциско, и тоа само на неколку минути пред да замине на операција за отстранување на двете гради. Браво за храброста на оваа жена. Погледнете...

 

 

08.11.2013 - 11:13

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега