ВИДЕО: Дали е ова најсилната бура која сме ја виделе? - тајфунот на Филипините руши се пред себе

 

Утринава Филипините ги погоди силен тајфун кој носеше се пред себе. Ветриштата дуваат со брзина од 315 километри на час, додека нивните удари достигнуваат и 380 км/ч. Погледнете...

08.11.2013 - 11:16

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега