ФОТО: Знамето од Кутлеш се развеа на натпреварот Челзи-Шалке

Навивачката група „Уге“ на германскиот тим Шалке која е збратимена со македонската навивачка група „Комити“, синоќа на „Стемфорд Бриџ“  го развеа знамето од Кутлеш.

На натпреварот Челзи го совлада Шалке со 3:0.

 

07.11.2013 - 15:39
Фото: 
засе.мк

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега