ФОТО: Најдебелиот човек на светот ја најде љубовта на својот живот

 

52-годишниот  Мејсон беше најдебелиот човек на светот, кој тежеше неверојатни 440 килограми и дневно внесуваше до 20,000 калории.

Но овој човек реши да внимава на своето здравје и направи хируршката интервенција, откако тој ја намали тежината го подобри неговиот љубовен живот.

Ребека Маунтејн од Масачусетс, стапила во контакт со 52-годишниот  Мејсон преку Фејсбук откако видела на телевизија документарец за неговата е дебелина

 Тие си зборувале на Скајп и Фејсбук, по неколкчасовниот разговор решиле да се сретнат за потоа таа да се вљуби во него.

Тој е неверојатен, генијална личност. Неверојатно искрен и отворен за тешкотиите низ кои поминал. Сакам да ги постигне своите цели и тоа е најважно, вели Маунтејн.

 

 

07.11.2013 - 13:22

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега