Ресенчанец украл 60.000 франци од сопствениот татко

Ресенчанец го ограбил сопствениот татко.  Се работи за 20-годишното момче С.Д. кое од куќата на неговиот татко украл  60.000 швајцарски франци, кои припаѓале на нивни роднини, а ги оставиле во куќата на чување додека се на работа во странство.

За делото кое го направил, ресенчанецот си заработи соодветна кривична пријава.

 

07.11.2013 - 12:06
Фото: 
Денешен

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега