Бомба во канцеларијата на партијата на Хашим Тачи

Група непознати мажи утрово фрлиле бомба врз просториите на  Демократската партија на Косово во северниот дел на Коосовска Митровица.

Во  нападот врз просториите на ПДК, чиј лидер е косовскиот премиер Хашим Тачи, нема жртви, туку е причинета само материјална штета, пренесува српската агенција Танјуг

Регионалниот шеф на оперативната косовска полиција Жељко Бојиќ изјави дека врз партиските простории на ПДК два часа по полноќ била фрлена бомба од типот 

Полицијата веднаш проистигнала на местото и го истражува случајот.

07.11.2013 - 09:31

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега