Тинјеџери силувале девојче па се фалеле на Фејсбук

Тројца тинејџери од Нов Зеланд се осомничени за силување на малолетнички. Тие прво ги силувале девојчињата , а потоа на Фејсбук се фалеле со снимки од групното силување.

Тинејџерите својата група ја именувале како „Roast Busters“. Најверојатно станува збор за 17 и 18 годишни момчиња.

Засега многу тешко да се бараат сторителите кога нема сведоци, ниту официјална пријава, бидејќи ниту една жртва не собрала храброст јавно да се спротивстави.

 Благодарение на големиот број луѓе кои реагирале, се појавиле фотографии со кои се идентификувани двајца тинејџери.

06.11.2013 - 13:51

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега