Гевѓеличанец со тврд предмет нападнал согрѓанин

Полициската станица во Гевгелија поднесе кривична пријава против 57-годишниот С.Г за строено кривично дело „тешка телесна повреда“. На 11.09.2013 година, околу 16,00 часот во семејната куќа на гевгеличанецот  С.К со употреба на тврд предмет лицето С.Г му нанел тешки повреди во пределот на раката на С.К, поради нерасчистени имотно-правни односи.

06.11.2013 - 13:27
Фото: 
Сител

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега