Фатени се тројца скопјани кои треба да одлежат затворска казна

Фатени се тројца скопјани кои треба да одлежат затворска казна . 41-годишниот  Орхан И. кои се барал по потерница за издржување казна затвор од една година и десет месеци.  и 70- годишниот Тома кој се бара по потерница за издржување казна затвор од една година и шест месеци Г. 36- годишниот  Умер З. се бара по потерница за издржување казна затвор од две години.  Полиицијата ги спроведе потребните мерки 

 

06.11.2013 - 13:11
Фото: 
Евести

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега